AKCE! Každé pondělí zlevňujeme vybrané produkty nebo kategorii. Můžeš vychytat slevu až 40 %. Takže v pondělí!

Snout soother vs vazelína

Proč byste neměli používat obyčejnou vazelínu na čumák Vašeho pejska? Jednoduše protože pro něj může být velmi nebezpečná a to především ze zdravotního hlediska. Vazelína není nutně otázkou života a smrti pokud je aplikována v malém množství. Opakované aplikování vazelíny na psí čumák však může způsobit až to, že se vazelína dostane do bříška Vašeho pejska a pokud pejsek přijme vazelíny až moc může to skončit i křečovitými bolestmi žaludku a průjmem.


Proč tedy lidé používají vazelínu? Především ve třech případech a těmi jsou:

  • suchý nos,
  • popraskaný nebo loupající se nos a nebo
  • hyperkeratóza (kožní onemocnění, pro něž je typické nadměrné rohovatění kůže).

Vazelína se ale může stát hlavním spouštěčem ještě horšího onemocnění a to lipoidní pneumonie (zánět způsobený vdechnutím žaludečního obsahu). K tomuto závěru napovídá studie z Americké národní studovny medicíny a institutu pro zdraví (US National Library of Medicine and National Institutes Of Health) potvrzující spojitost mezi touto nepříjemnou nemocí a užíváním vazelíny.

Co je tedy ten správný přípravek pro mazání čumáčku Vašeho psího kamaráda?

snout soother v akci

S jistotou lze říct, že jsou tu i bezpečnější cesty než použití vazelíny. Například Snout Soother – balzám vyvinutý americkou společností Natural Dog Company která se pyšní především svými 100% přírodními produkty které obsahují mnoho benefitů z přírodních zdrojů a jsou plné veganských, organických a cruelty free látek. Žádné z jejich produktů nebyli testovány na laboratorních zvířatech a společnost si mimo jiné zakládá na transparentnosti složení jejich produktů.


Mezi hlavní plusy právě Snout Sootheru patří, že vazelínu, syntetický produkt, neobsahuje v žádné její formě a je tak čistě přírodní. Vazelína je také produktem s dlouhou dobou trvanlivosti, ve kterém se nenápadně a hlavně nezjistitelně můžou tvořit bakterie, které by skrz pokožku mohly opět proniknut až do těla pejska. Naproti tomu Snout Soother v sobě obsahuje přirozeně antibakteriální látky, co tento problém hravě eliminují. Balzám přesně určený k tomuto použití má také schopnost nezatěžovat prodyšnost pokožky, a tak přispívá k přirozenému hojení nosíku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení